16 C
Kičevo
Thursday, Октомври 22, 2020

[ НОВО ] Вашиот портал www.knezino.mk од денес достапен и на англиски јазик

Со цел поширока промоција на трајните вредности,природните убавини,духовноста , останатите компаративни предности и разновидните туристички потенцијали на нашето село Кнежино и на Кнежинскиот манастир “Свети Георгиј Победоносец”, кои како такви се недоволно познати на пошироката домашна и светска јавност ,од денес како еден од ретките интернет медиуми кај нас ,сме достапни и на англиски јазик.Имено, според идеја на креативниот тим на нашиот медиум,но и на предлог и барање на читателската публика,Вашиот мултимедијален портал www.knezino.mk се одлучи на ваков пионерски чекор и помеѓу другите содржини започнува со објавување и преведување на поважните промотивни текстови и на англиски јазик,а која опција во својата понуда ја немаат и многу пореномирани и поетаблирани медиуми.

Следете не….

Ви благодариме на довербата.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Акција на ЕВН во с.Кнежино

По барање на Советот на Месната заедница с.Кнежино деновиве екипа на „ЕВН МАКЕДОНИЈА“ АД Скопје,КЕЦ Кичево,на повеќе...