10.3 C
Kičevo
Wednesday, Октомври 28, 2020

Богослужба во Манастирот „Св.Георгиј Победоносец“ во с.Кнежино и во недела

Поради големиот интерес и бројните гости кои се очекуваат за празникот „Обновување на храмот на Св.Георгиј во Лида – Ѓурѓиц“ кој се празнува на ден 16.11.2019 годинна (сабота),Ве известуваме дека во Манастирот „Свети Георгиј Победоносец“ во с.Кнежино покрај претходно двете закажани богослужби,ќе има и Утринска литургија на ден 17.11.2019 година (недела) со почеток во 08.00 часот.

Со службата ќе раководат свештени лица од Кичевската парохија.

Ве повикуваме во што поголем број да го посетите овој наш Свет храм и да присуствувате на закажаните служби.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.