Време е за РАДИО #1

Ги слушаме најпознатите дами на југословенската музика Јосипа Лисац,Оливера Катарина,Габи Новак,Тереза Кесовија,Бисера Велетанлиќ и други,а меѓу нив и нашата Љупка Димитровска со композицијата „Успомене уз гитару“.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,184LikesLike
66SubscribersSubscribe