7.3 C
Kičevo
Monday, Октомври 26, 2020

[#седетедома] ВРЕМЕ Е ЗА ТЕАТАР

Претстава СОМНИТЕЛНО ЛИЦЕ
ДЕНЕС, со почеток во 20.00 часот

БИДЕТЕ НА WWW.KNEZINO.MK

Во ова време на превентивни и рестриктивни антивирусни мерки, Вашиот портал knezino.mk започнува соработка со најрепрезентативната македонска театарска институција.

Како резултат на таа соработка посетителите на нашиот сајт почнувајќи од вечерва и наредните неколку денови ќе имаат ексклузивна можност online да следат повеќе претстави на Македонскиот народен театар од Скопје.

За почеток вечерва на репертоарот е култната претстава СОМНИТЕЛНО ЛИЦЕ на авторот Бранислав Нушиќ во режија на Синиша Евтимов. Уживајте во врвната актерска изведба на нашите врвни глумци и почувствувајте ја магијата на театарската игра.

Улогите ги толкуваат:

Александар Микиќ – Јеротије Пантиќ;
Оливер Митковски – Виќа;
Софиа Насевска – Трифуновска-Марица;
Никола Ристановски – Алекса Жуњиќ;
Сашко Коцев – Чорбаџи Миладин;
Гораст Цветковски – Ѓока и други.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...