“Духовитост” или (не)писменост [ФОТО]

Викендов очигледно некој си поигрувал со соопштенијата на Советот на МЗ с.Кнежино во врска со водоснабдувањето во овој критичен период,а кои претходно беа доставени до секој поединечен корисник.

Во случајов сторителот кој е познат на селскиот одбор, наместо да го подмири паушалниот годишен износ и да се труди да ги почитува мерките и препораките како повеќето корисници,ја покажал само својата неписменост.

Советот на МЗ с.Кнежино е решителен и ваквите поединечни испади нема да не спречат во спроведувањето на зацртаното.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,190LikesLike
78SubscribersSubscribe