16 C
Kičevo
Thursday, Октомври 22, 2020

“Духовитост” или (не)писменост [ФОТО]

Викендов очигледно некој си поигрувал со соопштенијата на Советот на МЗ с.Кнежино во врска со водоснабдувањето во овој критичен период,а кои претходно беа доставени до секој поединечен корисник.

Во случајов сторителот кој е познат на селскиот одбор, наместо да го подмири паушалниот годишен износ и да се труди да ги почитува мерките и препораките како повеќето корисници,ја покажал само својата неписменост.

Советот на МЗ с.Кнежино е решителен и ваквите поединечни испади нема да не спречат во спроведувањето на зацртаното.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Акција на ЕВН во с.Кнежино

По барање на Советот на Месната заедница с.Кнежино деновиве екипа на „ЕВН МАКЕДОНИЈА“ АД Скопје,КЕЦ Кичево,на повеќе...