ИЗВЕСТУВАЊЕ: Боево гаѓање на стрелиштето во с.Осој на 12 декември

Се известува и предупредува месното население од селата Осој, Кнежино, Раштани, како и од околината,дека на ден 12.12.2020 (Сабота) ,во временскиот период од 08.00 до 16.00 часот,во рамките на редовните активности на МВР,ќе се одржи боево гаѓање со пешадиско вооружување на гарнизонското стрелиште на АРМ кај с.Осој,Кичево.

Со цел безбедно изведување на боевото гаѓање потребно е месното население,како и останатите граѓани,на наведените датуми во временскиот период од 07.00 до 17.00 часот,да не се упатуваат на стрелиштето или во неговата околина.

11.12.2020 година,
МВР-БЈБ-СВР Охрид-ОВР Кичево


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,184LikesLike
69SubscribersSubscribe