9.1 C
Kičevo
Thursday, Октомври 29, 2020

Известување (ФОТО + ВИДЕО)

Состојбата со водоснабдувањето на корисниците од селскиот водовод од с.Кнежино е повеќе од алармантна,а издашноста на изворите на каптажата “Гаваз” поради сушата и неповолните временски прилики е минимална. Советот на МЗ с.Кнежино апелира до водокорисниците за разбирање,меѓусебна солидарност и крајно рационално и одговорно користење на ограничените водни ресурси во овој критичен период.

Каптажа Гаваз с.Кнежино
Каптажа Гаваз с.Кнежино
Каптажа Гаваз.с Кнежино

© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.