8.5 C
Kičevo
Thursday, Октомври 29, 2020

Квалитет на воздухот во Кичево

Почитувани,

Во ова време од годината кога по правило загаденоста на воздухот е најголема. Вашиот портал www.knezino.mk на нашите страници започнува со секојдневно следење и информирање за состојбата со квалитетот на воздухот во Кичево и состојбата со неговата загаденост. Нашите читатели ќе имаат можност правовремено да се информираат за Индексот на загаденост и за нивото на штетни супстанци во воздухот во нашиот град како СО,NO2,O3 и SO2. Што се однесува до нивото на PM 2,5 и PM 10 честиците ќе бидеме во можност да Ве информираме во моментот кога во тој дел ќе проработи мерната станица во Кичево и ќе започне повторно да ги следи и обработува и овие податоци,а која станица е дел од мониторинг системот на Министерството за животна средина и просторно планирање.

15-11-2019 14:00

© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.