10.3 C
Kičevo
Wednesday, Октомври 28, 2020

Гледајте ексклузивно на www.knezino.mk | Мулти-пренос од Велигденските литургии од Охрид,Москва и Софија [#СедетеДома]

ВЕЧЕРВА 22.30 – 00.30 часот

22.30 часот: Директен пренос од Велигденската вечерна литургија од Москва од Храмот Христ Спасител каде се очекува да чиноначалствува Патријархот Московски и на цела Русија, Кирил;


22.30 часот: Директен пренос од Велигденската вечерна литургија од Софија од Црквата Св.Александар Невски каде се очекува да чиноначалствува Бугарскиот Патријарх Неофит и


23.30 часот: Директен пренос од Велигденската вечерна литургија од Плаошник,Охрид од Црквата Св.Климент и Пантелејмон каде ќе чиноначалствува Митрополитот Дебарско-Кичевски Тимотеј.
© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.