15 C
Kičevo
Wednesday, Октомври 28, 2020

Повик до компании

Денови на колективно садење дрва во Македонија 26/27.10.2019 година

Повик до компании

Доколку сте компанија која сака да учествува во намалување на загадувањето во градовите и зазеленување на истите, еден начин е да донирате садници на некое основно училиште по Ваш избор.

Бројот на дрвја, како и расадникот од каде ќе купите е Ваш личен избор. Доколку не знаете на кое ОУ да се обратите, напишете ни порака на zasadidrvomk@gmail.com , имаме листа на ОУ кои имаат потреба од донации на садници.

Ви благодариме


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.