15 C
Kičevo
Wednesday, Октомври 28, 2020

⚠🚘[ Сообраќаен аларм ] Повторно пукнатина на свлечиштето кај “Крушино” [#седетедома]

Повторно пукнатина на свлечиштето кај “Крушино”.

Последните обилни врнежи од снег придонесоа за кратко време повторно да се појави пукнатина на свлечиштето кај месноста “Крушино”,а која што пред краток временски период еднаш веќе беше санирана. Од страна на Месната заедница од с.Кнежино во текот на денешниот ден известени се надлежните за изградба на автопатот А2 Кичево-Охрид и се очекува итна реакција од страна на градежна механизација на изведувачот на работите на оваа делница,ГД”Гранит”АД Скопје.

Апелираме на возачите за крајно внимателно возење по локалниот пат Кичево-с.Кнежино,се до санирање на состојбата,како и се до конечното патно решение за ова свлечиште.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.