[ПРЕМИЕРА] Сомнително Лице – МНТ

Автор: БРАНИСЛАВ НУШИЌ
Режисер: СИНИША ЕВТИМОВ

УЛОГИ

Александар Микиќ – Јеротие Пантиќ
Оливер Митковски – Виќа Софиа
Насевска Трифуновска – Марица
Никола Ристановски – Алекса Жуњиќ
Нино Леви – Таса
Иван Петрушевски (Ванчо) – Милисав
Магдалена Ризова – Черних – Анѓа
Сашко Коцев – Чорбаџи Миладин
Гораст Цветковски – Ѓока
Емил Рубен – Жика

Година: 2007
Премиера: 17.03.2007


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,184LikesLike
66SubscribersSubscribe