Распоред на Богослужби во Манастирот „Св. Георгиј Победоносец“ во с.Кнежино

По повод празникот „Обновување на храмот на „Св.Георгиј во Лида – Ѓурѓиц“ за ден 15.11.2019 година(петок) и 16.11.2019 година (сабота) во Манастирот „Свети Георгиј Победоносец“ во с.Кнежино се закажани верски служби и тоа по следниот распоред:

-15.11.2019 година (петок) Вечерна богослужба со почеток во 17,00 часот и

-16.11.2019 година (сабота) Утринска литургија со почеток во 08,00 часот.

За време на овој празник во просториите на Манастирот ќе бидат изложени светите мошти на „Свети Георгиј Победоносец“.

Верските служби ќе ги води Отец Ефросиниј од Манастирот „Свети Јован Бигорски“.

Почитувани верници,

По повод празникот „Ѓурѓиц“ Ве повикуваме во што поголем број да го посетите овој наш Свет храм и да присуствувате на закажаните служби.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,184LikesLike
70SubscribersSubscribe