Света Литургија во Манастирот ‘’ Свети Георгиј Победоносец ‘’ во с.Кнежино

Соопштение
Се известуваат христијанските верници дека на ден 07.08.2019 година со почеток во 07.30 часот во Манастирот ” Свети Георгиј Победоносец ” во с.Кнежино ќе се служи Света Литургија која ќе ја води Отец Макариј од Манастирот ” Свети Јован Бигорски ” со присуство на сестринството од Манастирот ” Света Богородица Пречиста “, како и на други верници.

Ви благодариме на Вашето присуство.

Манастир ” Свети Георгиј Победоносец ” с.Кнежино.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,185LikesLike
72SubscribersSubscribe