СООПШТЕНИЕ: Забрана за движење во реонот на стрелиштето на АРМ кај с.Осој-Петок 26.05.2023 година во периодот од 07.00-17.00 часот

Петок 26.05.2023 година во периодот од 08.00-16.00 часот ќе се одржи боево гаѓање со пешадиски вооружување на активниот состав на полицијата при ОВР-Кичево,на гарнизонското стрелиште на АРМ во с.Осој.

СТРОГА ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ во периодот од 07.00-17.00 часот на ден 26.05.2023 година во реонот и пошироката околина на стрелиштето,со цел безбедно изведување на военото гаѓање.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.