8.5 C
Kičevo
Thursday, Октомври 29, 2020

[СООПШТЕНИЕ] ПОВИК ДО МЕШТАНИТЕ И ЖИТЕЛИТЕ НА ВИКЕНД НАСЕЛБАТА

СООПШТЕНИЕ
05.08.2020

Советот на Месната заедница с.Кнежино ги повикува мештаните и жителите на викенд населбата кои сеуште го немаат подмирено годишниот паушал,да истото го сторат во најкус можен рок и тоа најдоцна до крајот на месец август оваа година.

За таа цел во наредните денови ќе бидат посетени од овластени инкасанти од селскиот одбор.

Горното е потребно бидејќи предстојат уште инвестиции во водоводната мрежа со цел трајно подобрување на состојбата со водоснабдувањето.

Лицата кои нема да се придржуваат до одлуките на Советот на Месната заедница и нема да го подмират паушалот,ќе бидат јавно и транспарентно објавени.

Советот на МЗ с.Кнежино им изразува длабока почит и благодарност на совесните плаќачи кои се во значителен број,како и на бројните пријатели,спонзори и помагатели без чија помош и учество немаше да биде во можност да ги спроведе досегашните активности и инвестиции.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.