15 C
Kičevo
Wednesday, Октомври 28, 2020

СООПШТЕНИЕ 17.06.2019

Почитувани Кнежинчани,

Советот на Месната заедница Кнежино е отворен за било какви предлози и сугестии кои би придонесле
за подобрување на условите и за функционирањето на нашата локална заедница ,како и за решавање на постоечките проблеми.Заради тоа Ве охрабруваме лично и во било кое време Вашите размислувања,коментари,сугестии,конкретни предлози и барања,како и информации за проблеми од било која природа, да ги споделите до членовите на селскиот одбор било лично ,било преку контакт телефоните на нашата web страна и e-mail адресата info@knezino.mk ,или пак на било кој друг начин,се со цел остварување полесна ,отворена и побрза меѓусебна комуникација.

Ви благодариме на соработката која е во интерес и за доброто на сите.

17.06.2019 година
Совет на МЗ с.Кнежино

Претходна објаваКнежино невреме
Следна објаваСелото Дрмник (ФОТО)

© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.