4.8 C
Kičevo
Saturday, Ноември 28, 2020

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ ГИ ПАРКИРААТ И ОСТАВААТ СВОИТЕ ВОЗИЛА НА СРЕД СЕЛО И ПО ПАТОТ КОЈ ВОДИ ДО СРЕД СЕЛО.

Наведеното е со цел да се овозможи непречен пристап и можност за маневрирање на камионите кои во наредниов период интензивно ќе носат градежен материјал и тампон,како и на останатата градежна механизација.

Ви благодариме на разбирањето.

Совет на МЗ с.Кнежино


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,100LikesLike
50SubscribersSubscribe