12.3 C
Kičevo
Thursday, Октомври 22, 2020

СООПШТЕНИЕ 27.07.2019

Се известуваат корисниците на водата од селскиот водовод од с.Кнежино дека поради неповолната хидролошка состојба и непочитувањето на апелите на Советот на МЗ с.Кнежино за рационално,совесно и наменско користење на водата во критичниот временски период од 01.07.2019 година до 15.09.2019 година и тоа првенствено за пиење и задоволување на личните и семејните потреби на домаќинствата , како и забележаното постапување спротивно на апелите и укажувањата од страна на повеќе поедини корисници,почнувајќи од денес 27.07.2019 година СЕ ВОВЕДУВААТ РЕСТРИКЦИИ во водоснабдувањето секој ден почнувајќи од 20.00 часот навечер до 08.00 наутро. Корисниците навреме да си обезбедат соодветни резерви на вода за време на периодот на рестрикција. Ваквата мерка ќе се применува се додека има потреба и додека не дојде до подобрување на хидролошката ситуација.

Ви благодариме на разбирањето.

26.07.2019 година

Совет на МЗ с.Кнежино


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Акција на ЕВН во с.Кнежино

По барање на Советот на Месната заедница с.Кнежино деновиве екипа на „ЕВН МАКЕДОНИЈА“ АД Скопје,КЕЦ Кичево,на повеќе...