14.7 C
Kičevo
Sunday, Октомври 25, 2020

БЕЗКОНЦЕПТУАЛЕН СТЕНД АП СО СЕМИР ГИЦИЌ

Продукција Златен Заб Ви претставува:

БЕЗКОНЦЕПТУАЛЕН СТЕНД АП СО СЕМИР ГИЦИЌ и неговата гостинка: Ивана Наскова.

Во Среда (19.02.) во Тетово, НУЦК “Иљо Антески-Смок”.
Во Четврток (20.02.) во Гостивар, НУЦК “АСНОМ”.
Во Петок (21.02.) во Кичево, НУЦК “Кочо Рацин”.
Во Сабота (22.02.) во Струга, НУЦК “Браќа Миладиновци”.

Настапите почнуваат во 20:00ч.
150 ден. е цена на билет кој може да го купите online на www.zlatenzab.mk или на билетара 1 час пред почетокот на настанот.
Резервации за билети на: 077 730 059

„Списокот на неподносливите сорти на луѓето“ е тема во неговата нова безконцептуална стенд-ап комедија.
Семир Гициќ, можеби, ни кажува дека само во лудилото постои систем, дека секој апсурд е пологичен од реалноста во која живееме, која се менува од час во час, многу ретко според правилата на здравиот разум. Кога човек ќе помисли дека нешто се завршило, дури тогаш започнува, кога верува дека разбрал, дури тогаш е измамен, по којзнае којпат.
Во неговите настапи нема вицеви, ефтини метафори, пеење, играње и друго трошење на време за бадијала.
Студирал Академија за театарски и филмски уметности, а дипломирал на Катедрата за глума.
Семир Гичиќ е автор на популарните комедии:
“Внимавај со кого спиеш” I и II дел,
“Чекајќи го министерот”, каде глуми заедно со Лидија Вукичевиќ.
“Имаме дојава”,
“Пинокио ​​за возрасни”,
“КВДП”,
“Дежа Ву” и тн…
„Пазарски приказни“ е авторска ТВ серија на Семир Гичиќ, во која тој беше водител.

Ивана Наскова работи стенд ап веќе 5 години. Има успешни настапи низ цела Македонија и надвор од земјата. Хуморот на Ивана опфаќа шеги на сметка на машко-женски односи, бракот и врските. Едно секојдневие набљудувано од окото на Ивана. Ситуации и приказни во кои дефинитивно ќе се пронајдетете.
Настанот е поддржан од: ART THEATER HOTEL – STRUGA www.artstruga.com


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.