8.5 C
Kičevo
Thursday, Октомври 29, 2020

Недела (08.03.2020 година) во 08.00 часот-Утринска богослужба во манастирот”Св.Георгиј Победоносец”во с.Кнежино

Недела (08.03.2020 година) во 08.00 часот-Утринска богослужба во манастирот”Св.Георгиј Победоносец”во с.Кнежино

По повод неделата на православието(Прва недела на Велигденскиот пост) и празникот | и || наоѓање на главата на Св.Јован Крстител во манастирскиот комплекс “Св.Георгиј Победоносец” во с.Кнежино ќе се одржи Утринска богослужба со која ќе раководат свештени лица од Кичевскoто Архиерејско намесништво.

Покрај веќе најавените гости надвор од нашиот град кои ќе присустват на верската служба,ги покануваме и останатите православни верници од Кичевско и пошироко за што помасовно присуство на истата.

Претходна објаваВреме е за РАДИО
Следна објаваЧестит 8-ми март

© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.