10.3 C
Kičevo
Wednesday, Октомври 28, 2020

[ФОТО] Пукнатината кај свлечиштето кај “Крушино” е саниирана [#седетедома]

Пукнатината кај Крушино е санирана.

Пукнатината која беше направена по патот за Крушино пред два дена каде беше реагирано од МЗ Кнежино објавена на нашиот сајт денеска е санирана од страна на градежното претпријатие ГД “Гранит”АД Скопје кој брзо реагираа и кажаа дека и понатамо ќе има зафати на тој пат каде ќе биде комплетно среден.

Се очекува ова свлечиште конечно да добие патно решение како би имале добар пат до рекреативниот центар “Крушино” а исто така и до Манастирот “Св Георгиј Победоносец” и село Кнежино.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.