[ФОТО] Пукнатината кај свлечиштето кај “Крушино” е саниирана [#седетедома]

Пукнатината кај Крушино е санирана.

Пукнатината која беше направена по патот за Крушино пред два дена каде беше реагирано од МЗ Кнежино објавена на нашиот сајт денеска е санирана од страна на градежното претпријатие ГД “Гранит”АД Скопје кој брзо реагираа и кажаа дека и понатамо ќе има зафати на тој пат каде ќе биде комплетно среден.

Се очекува ова свлечиште конечно да добие патно решение како би имале добар пат до рекреативниот центар “Крушино” а исто така и до Манастирот “Св Георгиј Победоносец” и село Кнежино.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,185LikesLike
72SubscribersSubscribe