Честит Ѓурѓовден-За многу години!!!

Со Света Божествена литургија,светење на вода, примопредавање на кумството,како и традиционалното војничко гравче во нашиот свет храм се одбележа големиот верски празник посветен на Великиот Светомаченик Св.Георгиј Победоносец.
Реки од благочестив народ денеска се слеваат кон ова наше духовно светилиште.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.