12.3 C
Kičevo
Thursday, Октомври 22, 2020

Читајте www.knezino.mk и слушајте SKY Radio 102,5 fm

Најдоброто од македонскиот етер и најслушаната музика на Вашиот портал.
Вашиот web сајт www.knezino.mk од денес Ви овозможува уште едно мултимедијално доживување.Имено,почнувајќи од денес нашите посетители преку нашата страница ќе бидат во можност секојдневно 24/7 да ја следат и слушаат радио програмата на култната скопска и македонска радио станица SKY Radio 102,5 fm.

SKY Radio 102,5 fm е оформено и започна со работа во 1996 година.Радиото уште од почетокот постави високи професионални стандарди и си зададе задача да биде вистински промотор пред се на македонската и Ex-Yu поп музика.
Таа насока наиде на вистински одглас кај слушателите,а по што другите радија кои дотогаш експериментираа со стилот започнаа да го следат неговиот пример. За слушаноста и популарноста на SKY Radio говорат секојдневните контакти со широката слушателска публика во Македонија и надвор од неа.Покрај најквалитетната музика која ќе ги задоволи дури и најпробирливите вкусови ,од сега нашите читатели и посетители ќе можат да следат и радио вести на секој час со најнови и најактуелни информации како и други емисии од типот на најпопуларната утринска програма во македонскиот радиски етер итн…Следејќи го пулсот на публиката покрај редовниот радиски сервис кој и Вие ќе може да го следите преку Вашиот и наш портал,SKY Radio од неодамна започна со емитување и на уште два популарни web радио сервиси и тоа SKY Radio Hits и SKY Radio Retro. (Повеќе на www.skyradio.com.mk)

Следете не , следуваат уште изненадувања.

Тимот на www.knezino.mk Ви благодари на довербата.

На редакцијата на SKY Radio 102,5 fm која направи вистински и препознатлив бренд во македонскиот радиски и медиумски етер исто така и благодариме на довербата и на овозможената соработка и им посакуваме уште поголеми успеси и професионални достигнувања во иднина.

Како да го вклучите радиото, можете да видите на сликата под текстот.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Акција на ЕВН во с.Кнежино

По барање на Советот на Месната заедница с.Кнежино деновиве екипа на „ЕВН МАКЕДОНИЈА“ АД Скопје,КЕЦ Кичево,на повеќе...