ШТЕДЕТЕ ВОДА!!!

Се известуваат корисниците на водата од селскиот водовод при користењето на водата СТРИКТНО да се придржуваат кон Соопштението на Советот на Месната заедница од 23.06.2021 година.

Поради високите температури и сушниот период издашноста на изворите е намалена за 50%,поради што во овој критичен период истата да се користи исклучиво за пиење и задоволување на личните и хигиенски потреби.

Секое непочитување на режимот на штедење и несовесно користење,како и намерното оставање на пуштени црева,како што вчера беше откриен таков случај,ќе предизвика соодветни консеквенци со можна примена на чл.33 од Законот за водоснабдување.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.