⚠🚘СООБРАЌАЕН АЛАРМ

Повторно пукнатина на исто место,поточно на свлечиштето кај месноста „Крушино“,како резултат на претходните градежни активности за изградба на автопатот А2 Кичево-Охрид и последните врнежи од дожд. Апел за внимателно возење до санирање на состојбата.

Пукнатина Крушино-Кичево

© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,190LikesLike
78SubscribersSubscribe