12.3 C
Kičevo
Thursday, Октомври 22, 2020

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Боево гаѓање на стрелиштето во с.Осој на 04 и 06 октомври

Се известува и предупредува месното население од селата Осој, Кнежино, Раштани, како и од околината,дека во деновите 04.10.2020 година(недела) и 06.10.2020 година (вторник),во временскиот период од 08.00 до 16.00 часот,во рамките на редовните активности на МВР,ќе се одржи боево гаѓање со пешадиско вооружување на гарнизонското стрелиште на АРМ кај с.Осој,Кичево.

Со цел безбедно изведување на боевото гаѓање потребно е месното население,како и останатите граѓани,на наведените датуми во временскиот период од 07.00 до 17.00 часот,да не се упатуваат на стрелиштето или во неговата околина.

25.09.2020 година,
МВР-БЈБ-СВР Охрид-ОВР Кичево


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Акција на ЕВН во с.Кнежино

По барање на Советот на Месната заедница с.Кнежино деновиве екипа на „ЕВН МАКЕДОНИЈА“ АД Скопје,КЕЦ Кичево,на повеќе...