Црква „Св. Димитрија“ – СООПШТЕНИЕ

Се известуваат мештаните од с.Кнежино и сите добронамерни верници од Кичевско и пошироко,дека по подолга пауза селската црква „Св. Димитрија“ во с.Кнежино повторно ќе биде отворена за верници и посетители и тоа секоја недела во периодот од 10.00 до 12.00 часот.

Повелете заедно да ја продолжиме традицијата.

Претходна објава
Следна објава

© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.