[#СедетеДома] КИЧЕВО ВО ЖИВО 21:00ч [27.03.2020]

На Ваше барање почитувани читатели и посетители,admin тимот на knezino.mk вечерва од 21.00 часот ќе ја вклучи ротационата опција на web cam сервисот Кичево во живо.Преку нашата IP камера на…

Continue Reading [#СедетеДома] КИЧЕВО ВО ЖИВО 21:00ч [27.03.2020]

[#седетедома] Следете го КИЧЕВО ВО ЖИВО (Live web cam+chat)

Eксклузивно на www.knezino.mk Вклучете се во оnline сервисот и преку IP камерата на порталот knezino.mk следете го видео преносот во живо и со еден клик имајте увид во моменталната состојба…

Continue Reading [#седетедома] Следете го КИЧЕВО ВО ЖИВО (Live web cam+chat)

[ФОТО] Полициски час – Кичево 22.03.2020 година

Булевар ОслободувањеБулевар ОслободувањеМаршал Тито кон БолницаМаршал Тито кон Пазар Овозможено од Web Cam Сервисотwww.kamera.knezino.mk

Continue Reading [ФОТО] Полициски час – Кичево 22.03.2020 година

[ПРЕМИЕРА] „Да тргнеме Сењор“ – МНТ [#седетедома]

https://www.youtube.com/watch?v=2FSeTRxy5jY АВТОР:Ана Ристоска; РЕЖИСЕР:Нела Витошевиќ Претстава која ги отвора вечно неодговорените прашања за животот наспроти смртта. Пет испреплетени приказни, и седум лика, кои со многу емотивен, на моменти апсурдно-комичен тон…

Continue Reading [ПРЕМИЕРА] „Да тргнеме Сењор“ – МНТ [#седетедома]

[ФОТО ГАЛЕРИЈА] Кнежински манастир панорамски слики [#седетедома]

Од искона до денес,наше и безвременски.... Прекрасните бои и убавиот сјај на Манастиор Свети Георгиј Победоносец е нешто најубаво во Кнежинскиот крај, да оставиме сликите да зборуваат...

Continue Reading [ФОТО ГАЛЕРИЈА] Кнежински манастир панорамски слики [#седетедома]

[ПРЕМИЕРА] „Парите се отепувачка“ – МНТ [#седетедома]

https://www.youtube.com/watch?v=mSgl_CYh_Qk&feature=youtu.be Во режија на Бојан Трифуновски базирана врз основа на битовата драма „Парите се отепувачка“ на Ристо Крле и романот „Деветтата конфигурација“ на Вилијам Питер Блати. Претставата се занимава со…

Continue Reading [ПРЕМИЕРА] „Парите се отепувачка“ – МНТ [#седетедома]

[ПРЕМИЕРА] „Изгубени Германци“ – МНТ [#седетедома]

https://www.youtube.com/watch?v=mVSiCkduZbY&feature=share АКТЕРСКА ЕКИПА: Тони Михајловски – ОтоКамка Тоциновски – Марија Лили Марлен ДитрихЈордан Симонов – АдолфЈовица Михајловски – БењаминНикола Ристановски – КристијанЗвездана Ангеловска – ВинченцоОливер Митковски – РикЕмил Рубен –…

Continue Reading [ПРЕМИЕРА] „Изгубени Германци“ – МНТ [#седетедома]

[#седетедома] „Изгубени Германци“ [НАЈАВА]

https://www.youtube.com/watch?v=QOr1dQ6W0P8 Претстава ИЗГУБЕНИ ГЕРМАНЦИДЕНЕС, со почеток во 20.00 часотБИДЕТЕ НА WWW.KNEZINO.MK Текст: Дејан ДуковскиРежија: Слободан Унковски ВИСТИНСКАТА ПРИКАЗНА:Овој текст е базиран на вистинска приказна. По Втората светска војна, во Југославија, од…

Continue Reading [#седетедома] „Изгубени Германци“ [НАЈАВА]

[ПРЕМИЕРА] Сомнително Лице – МНТ

https://www.youtube.com/watch?v=hvNFlaykBTw&feature=youtu.be Автор: БРАНИСЛАВ НУШИЌ Режисер: СИНИША ЕВТИМОВ УЛОГИ Александар Микиќ - Јеротие Пантиќ Оливер Митковски - Виќа Софиа Насевска Трифуновска - Марица Никола Ристановски - Алекса Жуњиќ Нино Леви -…

Continue Reading [ПРЕМИЕРА] Сомнително Лице – МНТ