[⚠⚠] СООБРАЌАЕН АЛАРМ !!!

Апел за внимателно возење по локалниот пат за месноста Крушино,бидејќи поради обилните врнежи од дожд повторно е активирано свлечиштето на овој дел од патот.

Патот во делот кај свлечиштето е сеуште прооден, но потребна е зголемена внимателност на учесниците во сообраќајот.

Советот на МЗ с.Кнежино за најновата ситуација ги извести надлежните за изградба на автопатот Кичево-Охрид и се очекува нивна интервенција на лице место заради обезбедување услови за побезбеден сообраќај.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,184LikesLike
69SubscribersSubscribe