Соопштение

Советот на Месната заедница с.Кнежино ги известува жителите и мештаните,како и правните лица од селото и викенд населбата, дека во наредниот период ќе се врши наплата на редовниот годишен паушален паричен надоместок,а од кои средства се сервисираат тековните потреби yify codec pack v1.0 за одржување на селската инфраструктура,како и планираните инвестициони зафати.

За таа цел во наредните денови овластени лица од МЗ с.Кнежино ќе вршат собирање и наплата на надоместокот.

download visual studio 2017 crack

Прв приоритет,помеѓу другите зафати, во овој период ќе биде тампонирањето на патот кој води од мотелско-угостителскиот комплекс “Куќа на уметноста” до долниот дел на селото.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.