Соопштение: Минирање во близина на Крушино на 11.01.2023 година

На ден 11.01.2023 година(среда) во периодот од 12.00-16.00 часот како дел од градежните активности за изградба на автопатот А2 Кичево-Охрид, во близина на месноста “Крушино” специјализирана фирма ќе изврши планско минирање.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.