16 C
Kičevo
Thursday, Октомври 22, 2020

ВО ЖИВО: Лансирање на NASA/SPACE X – DEMO 2 мисијата

Среда 27-ми мај 2020 година,22.15 часот

Придружете ни се во следењето на историскиот настан,во живо на нашиот podcast канал https://live.knezino.mk.
За прв пат приватна компанија со вселенскиот брод Crew Dragon ќе превезе астронаути во вселената,менувајќи ја досегашната парадигма на вселенските летови.Американските астронаути Боб Бенкен и Даг Харли планирано е да полетаат во орбитата во 22.37 часот по локално време и потоа да пристигнат на нивната крајна дестинација Меѓународната вселенска станица (ISS).


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Акција на ЕВН во с.Кнежино

По барање на Советот на Месната заедница с.Кнежино деновиве екипа на „ЕВН МАКЕДОНИЈА“ АД Скопје,КЕЦ Кичево,на повеќе...