НОВОСТИ

Известување за прв ден ВЕЛИГДЕН во Кнежинскиот манастир

Во недела 01.05.2021 година,во временскиот период 10.00-10.30 часот во Кнежинскиот манастир "Св.Георгиј Победоносец",по пауза од една година поради ситуацијата со вирусот Covid-19 ,ќе продолжи...

ГАЛЕРИЈА

ВРЕМЕПЛОВ

Ексклузивно видео КИЧЕВО во 1981 година

Документарна емисија”Љубопитна камера - Средби курирче-Кичево” Погледнете ја документарната емисија на РТВ Скопје снимена во далечната 1981 година. Редок запис од ризницата на Македонската радио-телевизија со...

СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

1,300LikesLike
169SubscribersSubscribe