Авто-рели Кичево 1977 година

Извадок од емисијата “Семафор” на РТВ Скопје емитувана во 1977 година.

Авто релито било одржано по повод празникот 11-ти октомври во организација на Авто-мото сојузот на Македонија и Авто-мото друштвото “Санде Пејоски” од Кичево.Вкупно биле 50 учесници.

Извор: Архива Македонија


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.