Акција на ЕVN за сечење на дотраени багремови стебла [ФОТО]

Багремовите стебла беа стари повеќе десетици години и истите беа склони на паѓање и претставуваа реална опасност за луѓето,околните имоти и електричните воздушни водови.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.