АПЕЛ!!!! За финансиска(хуманитарна)помош на семјството Арсоски на кои им беше опожарена семејната куќа

Драги наши сограѓани хумани луѓе да им помогнеме на семејството Арсоски на кои пред неколку денови им беше опожарена нивната куќа и беше зафатен целиот покрив и горниот спрат на куќата.Во целата несреќа настаната е само материјална штета.

Апелираме до сите кои можат да помогнат пријатели, другари, фирми, и др. на три членото семејство Арсоски да изградиме нова куќа каде ваквиот настан за нив да стане едно неубаво минато и да продолжат со убавиот живот.

Во прилог ви ја доставуваме трасакциската сметка за сите донации:

ИМЕ ПРЕЗИМЕ: Цанко Александар Арсоски
Ул. на лице: Арсо Војвода бр.41 – Кичево
Т-ска сметка: 210-5017359081.69
Банка: НЛБ Банка АД Скопје
Цел на дознака: УПЛ
Повикување на бр: 2404983433015

Трансакциска (девизна) сметка за хумани луѓе кои живеат во дијаспората:

Name/Surname: Aleksandar Arsoski

Street: Ul.Arso Vojvoda br.41 Kichevo

IBAN Code: MK07210501735908169

Bank details: NLB Banka AD Skopje

Bank Address: Majka Tereza br.1

Country: Macedonia

SWIFT: TUTNMK22

ДА ЈА ПОКАЖЕМЕ ХУМАНОСТА НА ДЕЛО


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.