ВЕЛИГДЕН 2021 во Кнежинскиот манастир [ФОТО]

Кнежинчани и годинава масовно го посетија манастирот “Св.Георгиј Победоносец” каде што на нивен својствен начин,согласно традицијата, беше одбележан најголемиот христијански празник.

Согласно ситуацијата поради вирусот Сovid-19 одбележувањето во присуство на свештени лица од Кичевското архиерејско намесништво помина достоинствено,одговорно и со почитување на мерките,протоколите и препораките за заштита од вирусот.

До година поздрави,побројни и повесели…


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.