В манастир

Пред стариот мал манастирски објект.
На фотографијата Миле Димитриески,Круме Димитриески и Љупче Димитриески.

Благодарност за отстапената фотографија до Младица Димитриеска од Кичево.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.