Обнова и реконструкција на дом Пилаоски

После подолго време во с.Кнежино започнаа и градежни работи за обнова и реконструкција на дом Пилаоски,прв таков дом во поширокиот Кичевски регион изграден во 1982 година и втор дом по големина во селото.

На изготвениот проект за статика од дипломираниот градежен инжинер Зоран Наумоски од Кичево изведувачи на работите се добро познатите “АР-БА универзал изградба” од с.Лисичани.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.