10.3 C
Kičevo
Wednesday, Октомври 28, 2020

[#СедетеДома] Донација од компанијата АТВА од Кичево за Кичевската општа болница [ФОТО]

Регионалната трговска компанија АТВА од Кичево во чиј склоп фунционираат брендовите АТВА маркети и ДИО маркети,како и АТВА Home center,како општествено одговорна компанија на ЈЗУ”Општа болница”од Кичево и донираше стока во вкупна вредност од 290.000,00 денари.

Донацијата се состои во средства за лична хигиена и дезинфекција,постелнини и други производи кои во ова време на вонредна состојба предизвикана од вирусот Covid-19 се преку потребни за нормално функционирање на нашата болница.

Се надеваме дека овој пример за општествена одговорност и солидарност на компанијата АТВА од Кичево нема да биде последен и дека истиот во ова време на бројни предизвици и потенцијална економска рецесија, ќе го следат и други претпријатија и поединци на територијата на нашата општина и пошироко.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.