Духовден с.Кнежино 1977 година


Духовден Кнежински манастир Св. Ѓорѓија – 1977 година.


Од лево на десно: Спасе Ќипроски, Наталија Ќипроска, Наќе Ќипроски, Трајка Трајаноска, Василе Кипроски и Стојанче Трајаноски.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.