8.5 C
Kičevo
Thursday, Октомври 29, 2020

ЕКОЛОШКА (НЕ)СВЕСТ

с.Кнежино,м.в.”Чука” 08.06.2020 година

Деновиве кај месноста”Чука” во село Кнежино на само десетина метри од најблиските куќи е забележана нива мини депонија,а за што сведочат сликите во прилог.

Советот на МЗ с.Кнежино уште еднаш апелира до селаните да се престане со фрлањето ѓубре на несоодветни места и да не се загадува недопрената природа,како и за нивна зголемена свесност за зачувување на животната средина и природата во нашата локална заедница,како и пошироко.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.