ЕКОЛОШКА (НЕ)СВЕСТ

с.Кнежино,м.в.”Чука” 08.06.2020 година

Деновиве кај месноста”Чука” во село Кнежино на само десетина метри од најблиските куќи е забележана нива мини депонија,а за што сведочат сликите во прилог.

Советот на МЗ с.Кнежино уште еднаш апелира до селаните да се престане со фрлањето ѓубре на несоодветни места и да не се загадува недопрената природа,како и за нивна зголемена свесност за зачувување на животната средина и природата во нашата локална заедница,како и пошироко.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.