[ВИДЕО] Нов серијал на knezino.mk “КИЧЕВО НЕКОГАШ И СЕГА” [1 ДЕЛ]

Погледнете ја видео-музичката колаж-разгледница “КИЧЕВО НЕКОГАШ И СЕГА”,авторско дело на нашиот сограѓанин Горан Петрески кое комплетно е создадено во негова продукција во текот на 2006-та година.

Уживајте во прекрасниот микс на слики од старо и поново Кичево,од кои добар дел за прв пат јавно се објавуваат,како и во одбраната музичка подлога која совршено се вклопува во темата.

Ве покануваме да го погледнете ова аудио-визуелно музичко дело кое на нашиот портал ќе оди во повеќе продолженија и на тој начин да ја почувствувате Синергијата.

Ги очекуваме Вашите коментари и впечатоци на нашиот chat,web i fb страна.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.