14.7 C
Kičevo
Sunday, Октомври 25, 2020

[ВИДЕО] Нов серијал на knezino.mk “КИЧЕВО НЕКОГАШ И СЕГА” [1 ДЕЛ]

Погледнете ја видео-музичката колаж-разгледница “КИЧЕВО НЕКОГАШ И СЕГА”,авторско дело на нашиот сограѓанин Горан Петрески кое комплетно е создадено во негова продукција во текот на 2006-та година.

Уживајте во прекрасниот микс на слики од старо и поново Кичево,од кои добар дел за прв пат јавно се објавуваат,како и во одбраната музичка подлога која совршено се вклопува во темата.

Ве покануваме да го погледнете ова аудио-визуелно музичко дело кое на нашиот портал ќе оди во повеќе продолженија и на тој начин да ја почувствувате Синергијата.

Ги очекуваме Вашите коментари и впечатоци на нашиот chat,web i fb страна.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.