[ФОТО ГАЛЕРИЈА] Кнежински манастир панорамски слики [#седетедома]

Од искона до денес,наше и безвременски….
Прекрасните бои и убавиот сјај на Манастиор Свети Георгиј Победоносец е нешто најубаво во Кнежинскиот крај, да оставиме сликите да зборуваат…


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.