Мини работна “OFF ROAD vol.4” aкција 23.11.2019 година (ФОТО)

Почеток на завршната фаза од ставањето во употреба на реконструираниот (стар) резервоар за вода во с.Кнежино со што ќе се добие дополнителен капацитет за собирање на вода,а која вода ќе биде на располагање на корисниците на селскиот водоснабдителен систем.

Претходна објаваСателитски слики од Кнежино [ФОТО]
Следна објаваНАСКОРО !!!

© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,194LikesLike
78SubscribersSubscribe