На старата селска чешма

На фотографијата Коле Апостолоски,Менa Mиноска(сега Стојкоска) и нивни врсници од с.Кнежино,сликани на старата селска чешма која се наоѓала на местото од сегашниот дом Пилаоски.

Фотографијата е сликана во текот на 1960-тите години.

Благодарност за отстапената фотографија до Младица Димитриеска од Кичево.

Претходна објава
Следна објава

© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.