Од денешната работна акција во Кнежинскиот манастир “Св.Ѓорѓија” [ФОТО]

Респект за сработеното,вложениот труд и несебичното залагање до Христијан Донески и неговата екипа,кои како и секогаш беа на висина на задачата.

Се надеваме дека во иднина ќе следуваат уште вакви работни акции со помасовно присуство за да дворот на манастирот добие уште поубав лик.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.