Повторно дефект на водоводот кај викенд населбата [ФОТО]

Деновиве повторно се случи повеќекратен дефект на селскиот водовод во близина на викенд населбата.

Дефектот е делумно саниран на проблематичното црево со профил F 63 кое беше прснато на две места,но останува во наредниов период да биде поправен и уште еден дефект во негова непосредна близина каде моментално има истек на вода.

easeus data recovery 11.8 crack

vpn gate download


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.