Поправен дефектот на селскиот водовод [ФОТО]

Во меѓувреме, додека се изработува новиот проект за подобрување на водоснабдувањето и рехабилитација на селскиот водоснабдителен систем, тековното одржување на водоводот продолжува.

Отстранет е уште еден дефект на водоводната мрежа на сред село во с.Кнежино во близина на куќата на Ацо Станишоски,со што ќе се намалат загубите на вода.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.